Svillebytte i Billingstadtunnelen 1.-4. mai

Vi skal gjennomføre nødvendig vedlikeholdsarbeid i Billingstadtunnelen på Drammenbanen. Arbeidet foregår døgnet rundt og kan periodevis medføre vibrasjoner for naboer i området.

  • Naboinformasjon
  • Akershus
  • Drammenbanen og Askerbanen

Publisert: 12. mars 2026 klokken 16:27

Oppdatert: 14. april 2026 klokken 08:29

 

Slik skal vi jobbe   

Tid og sted

  • Fra fredag 1. mai kl. 03.00 til madag 4. mai kl. 04.00
  • Billingstadtunnelen

Dette skal vi gjøre

Vi skal gjennomføre svillebytte i Billingstadtunnelen ved bruk av to Huddig skinne-/veimaskiner. 

 

Etter svillebyttet fyller vi på pukk søndag 3. mai fra ca. kl. 15.00 til 18.00. Senere søndag kveld, fra kl. 21.00, tar vi i bruk pakkmaskin og sporstabilisator i samme spor og strekning.

 

Bruk av sporstabilisator inne i tunnelen kan føre til at noen naboer, særlig boliger som ligger over tunnelen, kan merke vibrasjoner i grunnen.

NB!

Vi tar forbehold om at framdriften på arbeidene kan bli endret på kort varsel dersom det oppstår uforutsette hendelser.

Ulemper fra arbeidet

Vi forventer ikke at arbeidene gir støyulemper som overstiger gjeldende grenseverdier.

Bane NOR forholder seg til retningslinjer for begrensning av støy fra bygg- og anleggsvirksomhet (T-1442), og kommunale helsemyndigheter er orientert om arbeidet.  

Hvorfor natt- og helgearbeid? 

Ved anleggsarbeid i og ved trafikkert spor er det av sikkerhetsgrunner nødvendig med full stans i togtrafikken og utkobling av kjørestrømmen.

Av hensyn til togtrafikken kan periodene med togstans ikke være lengre enn høyst nødvendig. Derfor jobber vi døgnkontinuerlig.

Hvorfor jobber vi? 

Løpende fornyelse og vedlikehold er en forutsetning for å opprettholde punktlighet, sikkerhet og komfort på jernbanen.

Mer informasjon?

Bruk referanse DRM-SVI1 ved henvendelse.

Bane NOR Kundeservice

(+47) 477 70 098 Starter oppringing

Mer informasjon

Kontakt oss

Bruk kontaktskjema og oppgi referansekode

  • Mandag til fredag kl. 08:00 - 16:00
  • Jul- og nyttårsaften kl. 08:00 - 12:00

Kontakt oss på Facebook

Gå til Facebook(åpnes i ny fane) eller bruk chatten vår, nederst til høyre på denne siden.


Publisert: 12. mars 2026 klokken 16:27

Oppdatert: 14. april 2026 klokken 08:29