Slik skal vi jobbe
Tid og sted
-
19 - 25. juni klokken 23.00 - 07.00
-
Bjørgseter til Grua
Dette skal vi gjøre
Vi skal borre syv fundamenter på Gjøviksbanen. Boringen starter nærmest Bjørgeseter og jobber seg mot Roa.
Boring på Grua stasjon vil foregå natt til 24. juni og natt til 25. juni. Boringen vil skje mellom togene så støyet vil vare opptil 2 timer per natt.
Vi beklager eventuelle ulemper arbeidet måtte medføre og takker for forståelsen.
NB!
Vi tar forbehold om at framdriften på arbeidene kan bli endret på kort varsel dersom det oppstår uforutsette hendelser.
Ulemper fra arbeidet
Vi forventer ikke at arbeidene gir støyulemper som overstiger gjeldende grenseverdier.
Bane NOR forholder seg til retningslinjer for begrensning av støy fra bygg- og anleggsvirksomhet (T-1442), og kommunale helsemyndigheter er orientert om arbeidet.
Hvorfor natt- og helgearbeid?
Ved anleggsarbeid i og ved trafikkert spor er det av sikkerhetsgrunner nødvendig med full stans i togtrafikken og utkobling av kjørestrømmen.
Av hensyn til togtrafikken kan periodene med togstans ikke være lengre enn høyst nødvendig. Derfor jobber vi døgnkontinuerlig.
Hvorfor jobber vi?
Løpende fornyelse og vedlikehold er en forutsetning for å opprettholde punktlighet, sikkerhet og komfort på jernbanen.
Mer informasjon?
Bruk referanse BJØ-1506 ved henvendelse.
Bane NOR Kundeservice
(+47) 477 70 098 Starter oppringing
Kontakt oss
Bruk kontaktskjema og oppgi referansekode
- Mandag til fredag kl. 08:00 - 16:00
- Jul- og nyttårsaften kl. 08:00 - 12:00
Kontakt oss på Facebook
Gå til FacebookEkstern lenke eller bruk chatten vår, nederst til høyre på denne siden.