Protokollen ble signert fredag 13. februar. Leveransen omfatter:
- 2600 meter ferdig underbygning mellom Dilling stasjon og Kurefjordveien bru
- Diverse infrastruktur (drenering, kabelkanaler, fundamenter for master m.v.).
Jernbanens fundament
Underbygningen er jernbanens fundament, og har som oppgave å bære kreftene fra togene. Underbygningen sørger for stabilitet, drenering og riktig høyde og geometri for jernbanesporet.
MossIA sitt arbeid har bestått i grunnarbeid og grunnforsterkning, samt forberedende arbeider for teknisk utstyr som kabelkanaler, master for kontaktledninger og bygninger for teknisk utstyr.
Jernbaneteknikk senere
De jernbanetekniske installasjonene (overbygning) som blant annet skinner, master, kontaktledning og signalanlegg kommer i en egen entreprise senere, med antatt oppstart 2028.
Ferdig i nord og syd
Mer overleveringen av dagsonen mellom Dilling og Såstad er anleggsarbeidene i både nord og syd avsluttet for MossIA, og Bane NOR tar over forvaltningen av strekningene, totalt 4100 meter.
Dagsonen i Sandbukta og de første 700 meterne av Mossetunnelen (strekningen Sandbukta-Verket) ble overtatt av Bane NOR i november 2025.
MossIA har overlevert første delområde til Bane NOR
Onsdag 12. november 2025 overtok Bane NOR dagsonen i Sandbukta, tunnelportalen og den nordlige delen av Mossetunnelen fra entreprenør MossIA.

Larkollveien neste
Neste delleveranse er Larkollveien veikulvert. Kulverten skal tas i bruk før skolestart i august 2026.
Fra MossIAs totalentreprise gjenstår dermed ferdigstillelsen av resten av Mossetunnelen (fra Verket til sentrum), Carlbergtunnelen og Carlberg jernbanekulvert.
Slik det ser ut nå skal MossIA levere siste del av sitt kontraktfestede arbeid innen sommeren 2027.
