Det er i dag beskrevet krav til spenningstestere for høyspenning i NEK-EN 50110.
FSE peker på NEK-EN 50110 som den standarden som automatisk oppfyller krav til sikkerhet.
Dette betyr at spenningstestere skal oppfylle kravene i 6.2.4 i standarden.
Det er ikke alle gamle spenningstestere som oppfyller dette kravet for 16 Hz, men Melbye har dokumentert at MTAG-Railway oppfyller kravene i standarden.
Bane NOR må derfor bytte ut eldre typer spenningstestere. Dette bør gjøres på det tidspunktet de skal sendes inn til kontroll.
NEK-EN 50110:
6.2.4 Kontroll av at anlegget er spenningsløst
6.2.4.1 Generelt
For kontroll av at anlegget er spenningsløst må det sørges for at den valgte spenningsdetektoren eller spenningsdetektorsystemet er egnet for driftsspenning, frekvens og miljøforhold som forventes. Det er alltid nødvendig å foreta risikovurdering for hvordan man unngår kortslutning.
Spenningsdetektorer og separat påførte spenningsdetektorsystemer skal testes umiddelbart før bruk og der det er mulig, etter bruk.
Kontroll av at anlegget er spenningsløst skal alltid gjennomføres før arbeidet igangsettes.
Ved bruk av spenningsdetektorer, spenningsdetektorsystemer (VDS) eller spenningsdeteksjons- og indikeringssystemer (VDIS), skal disse være i samsvar med NEK EN 61243-1, NEK EN 61243-2, NEK EN 61243-3, NEK EN 61243-5 eller NEK EN IEC 62271-213.
Multimetre som kun er basert på sine egne standarder skal ikke brukes.
Ved bruk av kontaktspenningsdetektorer, sørg for at det er kontakt med uisolerte deler.
Med vennlig hilsen
Johan I. Stenvig
Sakkyndig Driftsleder/ Driftsansvarlig Bane NOR SF